فضايل حضرت زهرا(سلام الله عليها)

حسادت عايشه به فاطمه (سلام الله عليها)

شيخ بزرگوار، مجلسي (ره ) در جلد ششم بحارالانوار، از كتاب خصال ، از امام صادق (عليه السلام) نقل مي فرمايد:

رسول خدا(صلي الله عليه و آله و سلم ) به منزل آمدند، در حالي كه عايشه فاطمه زهرا(سلام الله عليها) را مخاطب قرار داده و فرياد مي زد:

والله ، اي دختر خديجه ! تو خود را به خاطر مادرت از ما برتر مي داني و بر ما مي بالي و حال آن كه او هيچ برتري بر ما نداشت و مانند ما بود.

رسول خدا(صلي الله عليه و آله و سلم ) اين سخن را شنيدند و هنگامي كه بانو فاطمه (سلام الله عليها) پدر را ديدند، گريستند.

پيامبر(صلي الله عليه و آله و سلم ) سؤ ال فرمودند: چه چيز تو را به گريه افكنده دختر جان ؟

فاطمه (سلام الله عليها) عرض كرد: عايشه از مادرم نام برده و او را خفيف نموده و من هم گريه كردم .

رسول خدا(صلي الله عليه و آله و سلم ) غضبناك شده ، فرمودند: اي حميراء بس كن و دست بردار! خداي تعالي به زني كه فرزند زياد بزايد بركت عنايت فرموده و خديجه ، كه درود خدا بر وي باد، براي من فرزندان پاكي مانند عبدالله و قاسم و رقيه و ام كلثوم و زينب را به دنيا آورده ، ولي تو كسي هستي كه خدايت عقيم كرده و براي من فرزندي نزاده اي (1)

پاورقي:1-360 داستان از فضايل مصائب و كرامات فاطمه زهرا (سلام الله عليها)

نويسنده : عباس عزيزي

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دستگاه بسته بندی ماشین سازی مسائلی تابلوسازی و تبلیغات سالک ایرانی اسلامی مدرسه خانه دوم من نورگل یشیلچای Nikan Farayandno Andish گوشی A10